• Yoğun Bakım

Yoğun Bakım

Yetişkin Yoğun Bakım; Tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, ameliyat sonrası riskli hastalarda hizmet verebilecek bir çok dahili ve cerrahi sorunu olan ve hayatı tehlike içeren hastalıklarda yaşam desteği sağlamak için yoğun bakım üniteleri gelişmiştir.

Hastemizde yoğun bakım ihtiyacı doğan hastalarımıza 24 saat boyunca uzman doktorlar deneyimli hemşireler ve personeliyle kesintisiz hizmet verebilen yoğun bakımımızda, konsültan hekim kadromuz bulunmaktadır. Ayrıca radyoloji bölümünün sağladığı yatak başı ultrason desteği de yoğun bakım hastalarının tedavisinde, önemli yer tutmaktadır. Teknik Ekibimiz tarafından yoğun bakımda kullanılan araçların düzenli teknik bakımı yapılmaktadır.

Yeni Doğam Yoğun Bakım; 
bebeklerimize iyi bir başlangıç hazırlamak ve sağlıklarına kavuşmalarına destek olmak için en kaliteli hizmet en uygun şartlarda sunmak amacıyla hizmet vermektedir. Dünya standatrlarını teknolojisi ile yapılandırılmış olan 16 yataklı yeni doğan bakım ünitemizde zamanında doğmuş sorunlu bebekler ve premature bebekler en son teknikler ve dünyaca kabul edilmiş tedavi modelleriyle bakılmaktadır.

Yeni doğan Bakım Ünitesi erkek doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı olan annelerin bebği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır.

Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde Solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişmi, fototerapi (ışık tedavisi), perkutan katater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan ince damarlardan kalbe uzanan ince damar yolu), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), invaziv kan basıncı monitörizasyonu (el değmeden göbek damarından tansiyon ölçümü), hasta başı EEG (beyin elektrosu), hasta başı EKO (kalp ultrasonu), hasta başı EKO (kalp ultrasonu), hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason), retinopati muayenesi (erken doğan bebeklerin göz muayeneleri) de yapılmaktadır.

Eğitimli hemşire kadrosu ile durumu ağır bebeklerimiz 24 saat bire-bir takip edilebilmekte olup aileler de internet aracılığı ile bebeklerini izleyebilmektedir. 

Eklenme Tarih : 2016-07-13
8782 Görüntülenme
TÜM HAKLAR SAKLIDIR @2017 TAM-MED